130 let veřejné knihovny v Polici nad Metují

Napsal Administrátor na . Odesláno do Dosp-novinky

Je 130 let hodně nebo málo. Jak pro koho a jak kdy. Pro knihovnu je to dost. Znamená to, že jejími čtenáři už bylo několik generací obyvatel našeho města. A my se snažíme, aby těch generací ještě přibylo. Ale bez vás, čtenářů, by to nešlo.

A kdy se to stalo? První VEŘEJNÁ KNIHOVNA byla založena v září 1892 v čp. 75 na náměstí. Ovšem tomu předcházelo poměrně dlouhé období čtenářských společností, ve kterých si jejich členové půjčovali knihy a časopisy.
Před 15 lety se knihovna vrátila na náměstí čp. 75. Prostory v prvním patře byly zrekonstruovány speciálně pro knihovnu.


Jako narozeninový dárek vás zveme na akce, které jsme k výročí připravili:

1.září 17:30 - beseda se známou herečkou Uršulou Klukovou o její knize Klukoviny Uršuly Klukové. (plakát zde)

4.září 16:00 - divadelní představení amatérského divadelního souboru „Čučka“ - adaptace knihy Cukrárna U Šilhavého Jima. (plakát zde)

21.září od 18:00 – Noc literatury. Čtení ze současné evropské literatury netradičním způsobem. Sejdeme se v 18 hodin před Kolárovým divadlem.

14. října - čas upřesníme - Slavnostní křest knihy Hladoví mladé autorky Elišky Pohnerové

Česko-polské literární příhraničí - Tomasz Duszyński on-line přenos

Napsal Administrátor na . Odesláno do Dosp-novinky

 Duszynski plakat 01 internet

 Kliknutím na odkazy se lze připojit na kanály online setkání. Tyto kanály budou otevřeny v den přenosu.

 Přenos na facebooku   Youtube kanál


Tomasz Duszyński (* 1976 Strzeliń) – polský novinář, spisovatel, scenárista počítačových her (včetně Dead Island Riptide),Spoluzakladatel Wrocław Star Tram - projektu pohyblivé Avenue of Stars ve Vratislavi, do které byly pozvány filmové, hudební a sportovní hvězdy, původce a spoluorganizátor Strzelińského literárního festivalu, ve volném čase maratónský běžec.

Debutoval sbírkou povídek Produkt vedlejší produkt v nakladatelství Fabryka Słów. Od té doby publikoval přes tucet románů a několik desítek povídek z žánru fantasy ,Sci-fi, hororu a „Nowa Fantastyka“. Je také autorem knih pro děti a mládež a také pověstí vztahujících se k regionu, ve kterém žije.