Týden knihoven 2021

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Dosp-novinky

S podzimem přichází tradiční celorepubliková akce – Týden knihoven. Letos proběhne od 4. do 10. října. Také polická knihovna se k této akci hlásí a připravila pro vás:

Na chodbě před knihovnou bude zahájena výstava fotografií Čtu, čteš, čteme.
Během příměstského tábora starší děti nafotily sami sebe při čtení. Samozřejmě jsou to naaranžované situace, ale knížka Doba kamenná Veroniky Válkové z cyklu Kouzelný atlas putování časem je provázela celý týden a každý účastník si ji nakonec domů odnášel a doma dočetl. Přidejte se, vyfoťte se s knížkou a pošlete nám fotku. Rádi ji na výstavu přidáme.

čtoucí děti
Moderní média a papírové knihy nemusejí soupeřit, ale koexistovat spolu.

Také naše anketa Čtení život mění – změnilo ho i vám? pokračuje. Podělte se s námi o své zážitky ze čtení. Anketní lístky jsou připraveny u výpůjčních pultů, ale můžete napsat i na náš e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Těšíme se, že se dozvíme, co pro vás knížky znamenají.

V úterý 5. října se setkáme s knihovníky z našich poboček a z obecních knihoven našeho obvodu a společně budeme hledat další možnosti, jak knížky čtenářům přiblížit.

Ve středu 6. října se sejdeme při společném čtení se Senior klubem Ostaš. Přijďte si poslechnout ukázky z knihy Davida Sucheta (představitele Hercula Poirota) Za objektivem - můj život  v úžasném podání pana Františka Pivoňky.

Na děti bude čekat v dětském oddělení literární kvíz; samozřejmě s malou odměnou za správné odpovědi.