Česko-polské literární příhraničí

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Dosp-novinky

V říjnu 2020 knihovna podepsala spolupráci při realizaci projektu Česko-polské literární příhraničí s knihovnou v Radkowě. V žádosti bylo uvedeno, že v rámci projektu, který celý organizuje a administruje radkowská knihovna, společně uspořádáme tři on-line autorská setkání. Představíme tvorbu dvou polských a jednoho českého autora. Setkání budou tlumočena. Vyhlásíme literární soutěž pro různé literární formy: báseň, krátký literární útvar, knižní ilustrace. Práce bude hodnotit česko-polská komise. Soutěž byla vyhlášena a má i české účastníky. V listopadu proběhla on-line beseda s polskou autorkou Sylwií Winnik, polskou publicistkou, která se ve svých knihách zaměřuje na historii 2. světové války. Česky vyšla její kniha Děvčata z Osvětimi.  

Beseda je stále dostupná na webových stránkách radkowské knihovny na jejich yotube kanálu. Linka na přenos je zde: https://youtu.be/llrzXSytn0A

Účastníci besedy, kteří se ohlásí v naší knihovně obdrží na památku termohrnek.

Nás nyní čeká organizace on-line besedy s českou autorkou. Požádali jsme o spolupráci polickou autorku, která již má zkušenosti s polskými čtenáři a kterou známe i u nás. V únoru vás pozveme na on-line besedu s paní Olgou Landovou.