Na tomto místě se nacházejí knihy, které nejsou úplně »horké« novinky, ale jsou podle našeho názoru něčím zajímavé. Každý měsíc pracovnice oddělení pro dospělé, paní Dáša připravuje výběr knih, který je zveřejňován v Polickém měsíčníku a zároveň si ho můžete najít i na našich stránkách.

Seznam novinek zařazených v minulých dnech najdete zde.

Výběr říjen 2021

Napsal Dagmar Ducháčová na . Odesláno do Zajímavé knihy

Link, Charlotte: Pěstitelka růží

Je druhá světová válka a půvabné Normandské ostrovy, ležící v lamanšském průlivu a patřící Anglii, se ocitnou pod německou nadvládou, odříznuté od vší pomoci. Do zdánlivě prázdného hrdinčina domu na ostrově Guernsey se nastěhuje německý důstojník, který všechny terorizuje. Válka končí a mladá vypočítavá vdova po důstojníkovi zůstává v domě ženy, kterou nazývá přítelkyní. Po mnoha letech je však tato tichá stará dáma nalezena zavražděna.

Berg, Elizabeth: Příběh Arthura Truluva
Citlivý román o třech lidech, kteří po prožité ztrátě hledají cestu z osamělosti k novému štěstí. Vdovec Artur se seznámí s problémovou dospívající dívkou Maddy, která se snaží vyhnout škole a raději tráví čas na hřbitově. Právě tam chodívá Artur každý den, aby si při obědě popovídal se svou zesnulou ženou a popřemýšlel o někdejších životech dalších mrtvých.

Výběr září 2021

Napsal Dagmar Ducháčová na . Odesláno do Zajímavé knihy

Epsteinová Rabínková, Franci: Francina válka.
Autobiografické vyprávění mladé dívky z židovské rodiny s úžasnou budoucností, která se ale narodila ve špatné době.

Sládečková, Kristýna: Mexabo.
Dva Češi, Fin, Švéd a Španěl se sejdou na vesmírné stanici, aby zkoumali červí díru. Ale hned první objev je průšvih. Když pak nešťastná pětice opravdu objeví novou galaxii, nikoho to nezajímá… Humorné sci-fi, ve kterém se partička zdiskreditovaných vědců náhodou dostane do daleké galaxie. Nečeká je však žádná pohodová návštěva, ale pořádné drama.

Výběr červenec - srpen 2021

Napsal Dagmar Ducháčová na . Odesláno do Zajímavé knihy

Tille, Rudolf: Paměti sládka.
Sbírka autentických záznamů z deníku houževnatého světoběžníka, zaníceného sokola a především uznávaného pivovarnického odborníka Rudolfa Tilleho (1892-1998).

Jackson, Stina: Pustina.
Krimithriller švédské autorky, zasazený do tísnivého prostředí odlehlé vesnice.