Eliška Pohnerová: Hladoví

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Regionální literatura

Ne, není Eliška Pohnerová hladová a ani nehladoví. Jen se nám narodila nová regionální autorka. Právě jí vyšla její prvotina – sci-fi a katastrofický román Hladoví. Samozřejmě jsme knihu zakoupili a čeká na první čtenáře. Také ji zařadíme do regionálního oddělení, aby výtisk zůstal zachován i pro čtenáře budoucí.

            Slavnostní křest knihy chystáme s autorkou na letošní říjen. Přesný termín oznámíme na webových stránkách knihovny a na plakátech.

Neboj se vrátit domů

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Regionální literatura

 

Marie Svatošová v rozhovoru s Alešem Palánem. Tato kniha byla představena návštěvníkům podvečera, který proběhl v Pellyho domech 8. listopadu 2018. Během rozhovoru v knize paní Svatošová prozradila hodně ze svého života, ale i hodně ze svých názorů. Představuje se jako žena, pro niž je práce ve zdravotnictví především práce s pacientem a pro pacienta. A na to navazuje i její obrovské dílo při zakládání hospicového hnutí v naší republice. Oporou i celoživotním smyslem pro ni je její křesťanské přesvědčení, díky němuž vše zvládala a zvládá. A, že jí k tomu nechybí humor, se můžete přesvědčit při čtení knihy. S autorčiným věnováním se stala součástí regionálního fondu.

Myslím, že účastníci podvečera se mnou budou souhlasit, když napíši s tichým obdivem: Díky paní Svatošová.

 

Kniha VELKÉ PETROVICE

Napsal Věra Plachtová na . Odesláno do Regionální literatura

Do fondu regionální literatury jsme zakoupili další knihu o historii okolních obcí. Tentokrát vydala obec Velké Petrovice u příležitosti 765 let od založení obce Petrovice, 140. výročí založení hasičského sboru a 110 let od založení TJ Sokol knížku Velké Petrovice v proměnách století a ročních období. Texty do ní zpracoval na základě záznamů v obecních a hasičských kronikách známý historik Richard Švanda. Fotografie poskytli místní Luboš Tér, Basil Richter, Jiří Škop, Miloš Kleiner. Další fotky jsou z Obecního úřadu Velké Petrovice, od Miloše Kaválka a Richarda Švandy. Jméno autora zajišťuje kvalitní zpracování faktů a informací o přírodě, historii i současnosti obce. Kniha se stane hodnotným pramenem všem, kteří se zajímají o historii regionu. Čtenáři knihovny si ji mohou vypůjčit v půjčovně pro dospělé