Tady najdete nově nakoupené a následně zkatalogizované knížky, které se v dětském oddělení objevily. 

Tyto knížky si lze samozřejmě také vypůjčit.


Na konci každého článku je odkaz pro stažení ve formátu PDF


 

Dětské knihy ČERVENEC, SRPEN 2021

Napsal Kateřina Boučková na . Odesláno do Knihy pro děti

Knihy pro děti 6 - 8 let

Marci Peschkeová: KÁŤA LÍBEZNÁ, PIRÁTSKÁ PRINCEZNA
Jsem pirátská princezna! Nebo bych aspoň ráda byla. Četla jsem totiž o opravdové pirátce. Ale jeden kluk z naší třídy říká, že holky nemůžou být piráti. Podaří se mi s naší pirátskou posádkou nejlepších kamarádek a s pomocí tajemného pana souseda dokázat, že nemá pravdu? Myslím, že jo… to budete koukat!

Franziska Gehm: SOPTÍCI JSOU BOMBOVÍ!
Plamínu a Krata už znáte. Jsou to soptíci – prdící bytůstky, které bydlí v sopkách a mají na svědomí to neustálé pobublávání a výbuchy. Nedají bez sebe ani ránu, a to to kolem nich bouchá neustále! Krato nemůže najít svého domácího mazlíčka, dráčka Smoka. Co když se ztratil v husté mlze, která už několik dní leží nad údolím sopek? Je potřeba najít ho a zachránit. Soptíci se neohroženě vydávají na nebezpečnou pátrací akci. Netuší však, že objeví něco neuvěřitelného! 

Dětské knihy ČERVEN 2021

Napsal Kateřina Boučková na . Odesláno do Knihy pro děti

Knihy pro děti 6 - 8 let

MYŠKA A POHÁDKOVÁ POLÍVKA – Arnold Lobel
Stačí čtyři pohádky k tomu, aby byla polívka skutečně znamenitá? Jak to se statečnou myškou dopadlo, když ji lasičák unesl k sobě domů? Po přečtení jejích pohádek se to dozvíte!

POHÁDKY O DOMOVNÍCH ZNAMENÍCH – Jiří Teper
Ozdoba domu je znamení nad vchodem -- poznejte ta neznámá. Víte, co jsou domovní znamení? Správně, ty hezké obrázky nebo sošky nad vchody domů. Ale jak se tam ocitly? Proč je někde postava, zvíře, nebo rostlina, jinde věc, a tamhle třeba planeta? O vzniku znamení v jedné staré ulici ve starém městě vyprávějí tyhle pohádky. A že jsou to příběhy vskutku neobyčejné!

Dětské knihy KVĚTEN 2021

Napsal Kateřina Boučková na . Odesláno do Knihy pro děti

Knihy pro děti 6 - 8 let

KAMARÁDI Z LESA aneb LEŽ MÁ KRÁTKÉ NOHY – Jitka Vítová
Jednoho dne na kamarády z lesa čekalo psaní. Bylo to pozvání na prázdniny od dědečka a babičky zajíčka Ušáčka. Vlak do Lhoty jim odjížděl druhý den brzy ráno.

MEDOVNÍČEK A JEHO NEMOCNICE PRO ZVÍŘÁTKA – Jan Lebeda
Skřítek Medovníček žije s Medulkou a malým Medulínkem spokojeně v chaloupce v lese, stará se o včeličky i ostatní zvířátka, ale jednoho dne se stane něco strašného – Medulínka unesou zlé africké včely. Medovníček s Medulkou neváhají a vydají se na dalekou cestu, aby Medulínka našli. 

MAZEJ VEN! KNIHA PRO MALÉ OBJEVITELE – Catherine Ard
Moderní verze zálesácké příručky do města i na venkov napsaná na míru dětem 21. století. Dost bylo sezení doma, venku je toho tolik k objevování!