Na tomto místě se nacházejí knihy, které nejsou úplně »horké« novinky, ale jsou podle našeho názoru něčím zajímavé. Každý měsíc pracovnice oddělení pro dospělé, paní Dáša připravuje výběr knih, který je zveřejňován v Polickém měsíčníku a zároveň si ho můžete najít i na našich stránkách.

Seznam novinek zařazených v minulých dnech najdete zde.

Září 2020

Napsal Dagmar Ducháčová na . Odesláno do Zajímavé knihy

Nabídka knih:

 • Šíma, Tadeáš: Na kole přes Afriku.
  Autor v knize popisuje cestu na kole z Prachatic až do Kapského města, respektive z marockého Rabatu přes celou Afriku.
 • Hnyk, Petr: Skály a lidé- Skály.
  První svazek dvoudílné publikace Skály a lidé nazvaný Skály je zaměřuje na historii skalních měst Adršpašsko-teplických skal.
 • Ložek, Vojen: Geodiverzita a hydrodiverzita.
  Základy přírodních a kulturních hodnot naší krajiny, její současná proměna a možný budoucí vývoj v antropocénu .
 • Wolfová, Maryanne: Čtenáři, vrať se.
  Dle autorky - americké psycholožky a neurovědkyně - čtení digitálních médií stimuluje lidský mozek zcela jiným způsobem než čtení klasických tištěných textů. V knize shrnuje dosavadní vědecké poznání této problematiky. Na rozdíl od některých odborníků, kteří vidí v digitálních médiích hrozbu, považuje autorka tato média za výzvu, se kterou je třeba naučit se žít. Zároveň ale připomíná, o co můžeme přijít, pokud ztratíme schopnost soustředěného (tzv. hlubokého) čtení.
 • Němčík, Jiří: Přiznání taxikářů.
  Knižní podoba blogu, v němž se autor dělil o příběhy vyslechnuté a vypozorované z pozice řidiče taxíku.
 • Berry, Steve: Maltézská výměna.
  Další z volné řady politických thrillerů, v nichž má hlavní slovo bývalý vládní agent a špičkový kryptolog Cotton Malone.
 • Stránský, Petr: Paměti.
  Autor, bratr českého spisovatele Jiřího Stránského, vzpomíná na své dětství, které prožil za války, dospívání a ranou dospělost v komunistickém Československu, kdy mu nebylo umožněno dostudovat vysokou uměleckou školu a jeho bratři byli uvězněni, a na svoji emigraci ve Švýcarsku, kde se stal profesorem kreslení. V knize se vrací i ke svým předkům z rodu Stránských a Malypetrů a rodiny Rašínů, ze které pocházela jeho manželka Jana.
 • Dostál, Aleš: Na tý louce zelený.
  Nově sestavený soubor převážně autobiografických povídek autora, které spojuje myslivecká tematika.
 • Hruška, Emil: Pravá ruka K. H. Franka- SS-Standartenführer Robert Gies v protektorátu.
  Životní osudy Roberta Giese, důstojníka SS a spolupracovníka K. H. Franka.
 • Nesser, Hakan: Druhý život pana Roose.
  Detektivní román přináší další případ inspektora Gunnara Barbarottiho, jenž tentokrát pátrá po záhadných okolnostech zmizení výherce téměř dvou miliónů švédských korun.
 • Vanderstraeten, Margot: Mazl tov - má léta u ortodoxní židovské rodiny.
  Poutavá autobiografie, ve které autorka vypráví o době, kdy jako studentka v Antverpách začala doučovat děti v ortodoxní židovské rodině a přes vzájemnou rozdílnost v této komunitě navázala úzké vztahy, které přetrvaly i do dalších let.

Dáša Ducháčová

Další články...